Στις 22 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας προγραμματισμένη δράση από την Διεύθυνση Τροχαίας Θεσσαλονίκης με αντικείμενο την κυκλοφοριακή αγωγή. Κατά τη διάρκεια της δράσης αυτής, έμπειροι Τροχονόμοι επισκέφθηκαν το σχολείο προκειμένου να ενημερώσουν τους μαθητές. Έγινε προβολή σχετικής παρουσίασης, βίντεο και διαδραστικά παιχνίδια. Υπήρχε στη διάθεση των μαθητών και των εκπαιδευτικών προσομοιωτής (μέθης, ναρκωτικών ουσιών, κόπωσης και αντίδρασης) τον οποίο χρησιμοποίησαν όλοι οι μαθητές. Στο τέλος της ενημέρωσης διανεμήθηκε φάκελος (ο οποίος περιείχε τετράδιο κυκλοφοριακής αγωγής, επιτραπέζιο παιχνίδι κυκλοφοριακής αγωγής και μολύβι). Ευχαριστούμε θερμά τη Διεύθυνση Τροχαίας Θεσσαλονίκης για την δράση αυτή καθώς οι μαθητές αποκόμισαν πολλές χρήσιμες γνώσεις πάνω σε θέματα οδικής ασφάλειας και κυκλοφοριακής αγωγής.